Liga zemědělských škol Přerov

Ve středu, 17. 4. 2019 se na parkurovém kolbišti Střední školy zemědělské v Přerově konalo druhé kolo „Ligy zemědělských škol“ (první kolo proběhlo v Benešově).

Soutěžilo se v parkuru na čtyřech úrovních a to od 70 cm do metru - se zvyšováním vždy po 10 cm. První soutěž, parkur o výšce 70 cm na limitovaný čas, vyhrála Eliška Nosková s koněm Dan ze SŠZe v Přerově. Také ve druhé soutěži na výšce 80 cm zvítězila žákyně z Přerova – Klára Petříková na koni Furgis. Parkur stupně ZM s následným rozeskakováním nejlépe zajela Aneta Hájková s koněm Uruguaj ze SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě. Vítězem závěrečné mistrovské soutěže se stal opět domácí závodník z Přerova – Petr Koláček na koni Gina, druhá skončila Kristýna Sedláčková (Dantes) z SJK Chrudim a třetí místo obsadila Šárka Mikešová (Ally Jolly) ze SZeŠ Lanškroun.

Hladký průběh závodů narušoval pouze přívalový vítr, který si pohrával se skoky na kolbišti. Díky velikonoční výstavce, probíhající v aule školy, navštívilo parkurové závody i mnoho škol a školek - zúčastněné děti vytvořily závodníkům krásnou atmosféru.

Fotogalerie
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Foto 6