Indigo – příběh koně

Přibližně před 20 lety se začal odvíjet zajímavý příběh koně Indiga. (valach, hnědák z matky UNY po Diktant 1-36, nar. 11. 3. 1999)

Nově vzniklý Jezdecký oddíl při Střední zemědělské škole v Přerově pořídil svého prvního vlastního koně do nově zřízených stájí díky tomu, že jeho vlastník kytarový virtuóz Lubomír Brabec prodal (daroval) svého koně škole za 1,- Kč. Slavnostního předání se tehdy kromě pana Brabce zúčastnila také herečka Taťjana Medvecká.

Od té doby 9 měsíční hříbě dorostlo a prošlo výcvikem. Během 20 let spolu s ním trénovala velmi dlouhá řada jezdců a žáků zemědělské školy a Indigo byl úspěšný na mnoha a mnoha parkurových závodech. Žáci školy a členové Jezdeckého oddílu s ním trénují a účastní se závodů menší obtížnosti dodnes.

Koně Indiga bude možné zhlédnout při závodění také 14. 9. na závodišti SŠZe Přerov, kdy se konají Hobby parkurové závody, a také v sobotu 21. 9., kdy se koná 21. ročník Ceny města Přerova.

Indigo je stále jedním z nejoblíbenějších koní našich členů a jezdců a připomínka převzetí našeho prvního vlastního koně za účasti kytaristy Lubomíra Brabce a herečky Taťjany Medvecké je stálou součástí prezentace činnosti Jezdeckého oddílu při Střední zemědělské škole Přerov.

Fotogalerie
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8
Foto 9