Aktuality

Dny otevřených dveří
 
Dny otevřených dveří se na naší škole uskuteční ve dnech 29. - 30. 11. 2019 a 24. - 25. 1. 2020, v pátek vždy od 9:00 do 17:00, v sobotu od 9:00 do 13:00 hodin.

Indigo – příběh koně
 
Přibližně před 20 lety se začal odvíjet zajímavý příběh koně Indiga. (valach, hnědák z matky UNY po Diktant 1-36, nar. 11. 3. 1999)
Nově vzniklý Jezdecký oddíl při Střední zemědělské škole v Přerově pořídil svého prvního vlastního koně do nově zřízených stájí díky tomu, že jeho vlastník kytarový virtuóz Lubomír Brabec prodal (daroval) svého koně škole za 1,- Kč. Slavnostního předání se tehdy kromě pana Brabce zúčastnila také herečka Taťjana Medvecká.

PARKUROVÉ ZÁVODY - CENA MĚSTA PŘEROVA
 
Hned dvě zářijové soboty budou letos na parkurovém závodišti zemědělské školy v Přerově vyhrazeny mladým jezdcům, začátečníkům i zkušeným jezdcům a jejich koním k soupeření nad překážkami různé náročnosti.

Prodej konzumních brambor, cibule a zelí
 
V zahradnictví byl zahájen prodej konzumních brambor, cibule a zelí. Cena brambor a cibule: 12 Kč/kg, 300 Kč/ 25 kg, cena zelí: 10 Kč/kg.

Začátek školního roku - omluva
 
Vážení rodiče a žáci zemědělské školy,
věnujte prosím náležitou pozornost tomuto sdělení.
O prázdninách byly v areálu školy zahájeny stavební práce (rekonstrukce) na části kanalizace a přístupových komunikacích ke školní jídelně a domovu mládeže. Vzhledem k neočekávanému zdržení těchto náročných rekonstrukcí je v areálu školy zcela uzavřen volný pohyb ve dvorním traktu školy a omezen přístup k domovu mládeže a do školní jídelny.
Z těchto důvodů v prvních dnech nového školního roku nebude možné zajistit nabídku obědů pro žáky neubytované na domově mládeže. Polední stravu doporučujeme po nezbytně nutnou dobu řešit bohatší svačinou. Pro žáky ubytované na domově mládeže je celodenní strava zajištěna náhradním způsobem.

Informace pro žáky bydlící na domově mládeže
 
Byly stanoveny podmínky používání vlastních elektrospotřebičů na domově mládeže a dále ceny za ubytování na domově mládeže.

Kurz pro výkon obecných zemědělských činností
 
Opět připravujeme Kurz pro výkon obecných zemědělských činností. Po úspěšném složení závěrečné zkoušky získají účastníci osvědčení o absolvování akreditovaného rekvalifikačního programu, které je zároveň podkladem pro žádosti o dotace z EU pro potenciální zájemce. Kurz bude probíhat od října 2019 do dubna 2020.

Praxe žáků školy
 
Praktickou výuku žáků je možno zhlédnout na videích

Chovatelský den Napajedla
 
Chovatelský den, pořádaný hřebčínem Napajedla, byl letos poprvé pouze pro zvané návštěvníky. Díky paní ředitelce, Martině Benkové, jsme se této události mohli zúčastnit a shlédnout plemeníky působící v hřebčíně, následně ročky a odstavčata. Celý průběh výstavy velmi odborně a se zájmem komentoval pan Martin Cáp. Žákyně byly velmi spořádané a paní ředitelka projevila zájem o spolupráci s naší školou a vysíláním žáků na praxi do hřebčína.

Polní den firem OPaLL-AGRI a GORDEX
 
Dne 18.9.2019 jsme navštívili polní den firem OPaLL-AGRI a GORDEX. Jde o firmy zabývající se závěsovou technikou a traktory. Ráno proběhla odborná přednáška po níž následovala praktická ukázka na poli.

Výstava drobného zvířectva
 
V rámci okresních dožínek organizovaných Okresní agrární komorou v Přerově se v areálu zemědělského výstaviště uskutečnil ve dnech 14. až 15. září 49. ročník Celonárodní výstavy mladých králíků a 11. ročník Celonárodní výstavy mladých holubů a drůbeže.

Sklizeň konzumních brambor v plném proudu
 
Jen co nám to počasí umožnilo, sedli zdatní držitelé řidičského oprávnění na řízení traktoru za volant a podle pokynů vedoucího zahradnictví začali vyorávat první odrůdu brambor na uskladnění.

Hobby parkurové závody
 
V sobotu 14. 9. se uskutečnily další hobby parkurové závody v areálu naší školy. Velmi příjemné zářiové počasí a ideální neprašný terén zajistil krásnou podívanou pro diváky, kteří mohli shlédnout více než 70 startů.

Studijní pobyt
 
Dne 12. - 13. 9. 2019 absolvovaly studentky naší školy Zuzana Pírková a Kristýna Silná studijní pobyt, který věnovala Česká asociace ochrany rostlin vítězům celostátní soutěže v oboru rostlinolékařství.

Polní den firmy P&L v Hrubčicích
 
Dne 12.9.2019 jsme navštívili polní den firmy P&L v Hrubčicích. Šlo o praktickou ukázku zemědělské techniky přímo na poli s odbornou přednáškou.

Exkurze OAK Přerov
 
Dne 5.9.2019 pro nás uspořádala OAK Přerov za podpory Olomouckého kraje odbornou exkurzi do firem Olma a.s. Olomouc a Zemědělského družstva Haňovice.

Adaptační dny na naší škole
 
V rámci adaptace na nové školské zařízení, kolektiv a spolužáky se dne 4.9.2019 studenti prvních ročníků 1.PK, 1. OM, 1. ZF a 1. OZ vydali do Prosenic, kde při velmi poutavém a zapáleném výkladu o historii obce a širokého okolí shlédli nejen stálou expozici muzea Prosenice, ale jako bonus i výstavu vojenských uniforem a uměleckého kovářství. Poté se všichni přesunuli do areálu Moravské zemědělské, a.s.,kde bude mnoho studentů konat praktickou výuku.

Cibule je grunt
 
Každý kuchař ví, že cibule tvoří základ mnoha pokrmů. Proto jsme i my v našem zahradnictví letos tuto plodinu vypěstovali v poměrně velkém množství.